Szkolenia


Prowadzimy szkolenia z praktycznego wykorzystania drukarek 3D zarówno w warunkach domowych na potrzeby hobbystyczne i amatorskie, jak również profesjonalne i komercyjne. Pomagamy wybrać właściwą drukarkę 3D, doradzamy jak wykorzystywać ją w celach komercyjnych oraz uczymy modelowania i projektowania 3D.

Zespół Fundacji REMAKE IT GREEN posiada ponad 10 lat doświadczenia w obszarze praktycznego wykorzystania drukarek 3D. Wywodząc się z firmy CD3D - wydawcy Centrum Druku 3D, największego portalu o druku 3D w Polsce, twórcy Fundacji pomogli wejść na rynek znakomitej większości wiodących firm go tworzących i przeszkolili setki osób prywatnych, uczniów i studentów, jak również pracowników czołowych firm produkcyjnych i usługowych w kraju.

Nasze szkolenia pozwalają nie tylko pozyskać niezbędną wiedzę i kompetencje, lecz również odnaleźć się na polskim rynku druku 3D.Zajęcia darmowe


Drukarka 3D dla dziecka


Szkolenie dla osób prywatnych

Wiek uczestników: 25 lat lub więcej
Czas trwania: 2h
Miejsce: Łódź, siedziba Fundacji

Skrócony opis: czy warto kupować dziecku drukarkę 3D, jak rozwijać pasje i hobby, jak pracować z drukarką 3D w warunkach domowych?

Szkolenie dla dorosłych posiadających dzieci w wieku 8-15 lat, podczas których omawiana jest specyfika pracy z drukarką 3D w warunkach domowych. Uczestnicy dowiedzą się jakie modele drukarek 3D najlepiej kupić (budżet vs. stopień skomplikowania vs. koszty eksploatacyjne), jakie wymagania manualne i intelektualne są potrzebne aby rodzic z dzieckiem był w stanie ją relatywnie łatwo obsługiwać, skąd brać darmowe modele do druku 3D oraz po czym poznać, że dany model nie jest możliwy do wydrukowania 3D na danej drukarce 3D?

Zostaną zaprezentowane różne typy materiałów do druku 3D z rozróżnieniem tych, które są rekomendowane do pracy w domu. Zostanie opisane stanowisko do pracy z drukarką 3D w warunkach domowych – jakie narzędzia są potrzebne, ile miejsca zajmuje drukarka 3D, ile zużywa prądu, jaki generuje hałas etc.Darmowe modele do druku 3D


Szkolenie dla osób prywatnych, szkół, uczelni wyższych i jednostek edukacyjnych

Wiek uczestników: 13 lat lub więcej
Czas trwania: 2h
Miejsce: Łódź, siedziba Fundacji

Skrócony opis: skąd brać darmowe modele do druku 3D, na co zwracać uwagę przy ich wyborze, kwestie praw autorskich i komercyjnego wykorzystywania pobranych modeli 3D.

Szkolenie dla osób posiadających drukarki 3D lub planujących ich zakup, na którym prezentowane są wszystkie najważniejsze platformy z darmowymi modelami do druku 3D. Omawiane są niuanse techniczne związane z drukiem 3D wybranych obiektów - ile trwa ich wydruk, jaki jest stopień trudności, na co należy zwrócić uwagę przed pobraniem modeli 3D i próbą ich wydrukowania? Opisana zostanie kwestia generowania struktur podporowych (supportów) i konieczności ich późniejszego, ręcznego usuwania.

Uczestnicy szkolenia otrzymają wiedzę jak nie popełniać najczęstszych błędów początkujących drukarzy 3D i nie marnować czasu i materiału na wydruki 3D, które doświadczeni użytkownicy drukarek 3D od razu wiedzą, że nie wyjdą prawidłowo.
Zajęcia płatneSZKOLENIE HANDLOWE – jak rozpocząć biznes w branży druku 3D?


Kurs skierowany do osób prywatnych i firm zainteresowanych rozpoczęciem działalności w obszarze druku 3D.

SZKOLENIE HANDLOWE – jak prawidłowo wyceniać usługi druku 3D?


Kurs skierowany do osób fizycznych lub firm świadczących usługi druku 3D przy wykorzystaniu desktopowych drukarek 3D typu FDM / FFF.

SZKOLENIE Z MODELOWANIA 3D - Blender


Kurs skierowany do osób prywatnych, firm, szkół, uczelni wyższych i instytucji edukacyjnych, obejmujący naukę modelowania 3D w darmowym programie Blender.

SZKOLENIE Z PROJEKTOWANIA 3D - Solidworks


Kurs skierowany do osób prywatnych, firm, szkół, uczelni wyższych i instytucji edukacyjnych, obejmujący naukę parametrycznego projektowania 3D w programie Solidworks.

CENA: 900,00 PLN


CENA: 990,00 PLN


CENA: 1500,00 PLN


CENA: 1800,00 PLN